whatsapp
الو اپلای
آزمون تلک (TELC)

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  19 بهمن 1401

آزمون تلک (TELC)

در سال های اخیر متقاضیان شرکت در آزمون های بین المللی به شدت افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افرادی که تصمیم به مهاجرت چه مهاجرت کاری و چه مهاجرت تحصیلی و … گرفته اند به ناچار باید در آزمون های بین المللی به مانند آزمون SAT ، آزمون آیلتس ، آزمون GRE و … شرکت کنند.

در این میان شرایط مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان در اتحادیه اروپا بسیار متفاوت است. مثلا شاید بسیاری از شما حتی اسم آزمون تلک ( TELC ) را نشنیده باشید.

گواهینامه زبانهای اروپایی یا آزمون زبان telc را می توان یک آزمون استاندارد بین المللی با ده زبان دانست. telc GmbH یک ارائه دهنده آزمون زبان می باشد که در شهر فرانکفورت آلمان مستقر شده است.

این موسسه غیرانتفاعی تابع انجمن آموزش بزرگسالان آلمان (DVV) است. telc GmbH بیش از 70 گواهینامه از جمله زبان عمومی و امتحانات فنی و حرفه ای را برای دانشجویان ارائه می دهد.

تمام امتحانات زبان telc در چهارچوب مشترک مرجع اروپایی زبانها (CEFR) که در سال 2001 توسط شورای اروپا منتشر شد برای پوشش مهارت های گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن ایجاد شد.

آزمون زبان Telc به زبان های انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی ، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی، لهستانی و عربی برگزار می شود. telc GmbH یک موسسه غیرانتفاعی می باشد که عضو انجمن برگزارکنندگان دوره های زبان در اروپا ( ALTE ) می باشد.

امتحانات زبان telc در بیش از 3000 مرکز آزمون در 20 کشور از جمله کالج ها و آموزشگاه های زبان خصوصی در حال برگزاری می باشد. این آزمون ها تحت عنوان “آزمون TELC“،می باشند.

تلک همچنین آموزش معلمان و کارمندان حوزه زبان را بر عهده دارد. در این مقاله سعی شده است تا به سوالاتی مانند آزمون بین المللی تلک چیست؟ جواب داده شود.

 

 

آزمون تلک آلمانی چیست؟

آزمون زبان آلمانی تلک یک آزمون تعیین سطح زبان آلمانی می باشد. این آزمون نه تنها در کشور آلمان بلکه در سراسر اروپا و جهان برگزار می گردد.

این آزمون در کشور ایران توسط سازمان سنجش و در سطح A2 در حال برگزاری می باشد. تمام مدارک و گواهی نامه های TELC توسط موسسه تلک و دانشگاه FHM در کشور آلمان صادر می شود.

آزمون تلک آلمانی چیست؟

این گواهی نامه برای بسیاری از افراد که درصدد اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانی زبان اروپا می باشند لازم می باشد.

البته لازم به ذکر است آزمون تلک برای افرادی که دوره های پیش آمادگی PSP رامی گذرانند لازم می باشد. البته برای تحصیل در ترکیه در دوره هایی که به زبان آلمانی برگزار می شود نیز پذیرفته می شود.

 

تاریخ آزمون تلک Telc در سال 2023 – 1401

تاریخ برگزاری هر یک از آزمون ها به صورت تفکیک شده آماده و در قالب یک فایل PDF خدمت شما ارائه می شود. برای دانلود میتواتید از طریق باکس زیر اقدام فرمائید.

 

 

تاریخچه امتحان TELC

گواهینامه ی زبان اروپایی که امروزه به اسم آزمون telc شناخته می شود قبلاً با عنوان گواهی VHS شناخته می شد. در سال 1968 تیمی متشکل از متخصصان زبان به اجماعی جهت برگزاری یک آزمون منسجم زبان رسیدند که در کل اتحادیه اروپا بتوان از آن استفاده کرد.

این آزمون در ابتدا یک امتحان زبان استاندارد برای آموزش بزرگسالان آلمانی (DVV) بود که گواهی ارایه شده به نام گواهی VHS شناخته می شد.

با گذشت زمان مرکز آزمون VHS به عضویت انجمن برگزار کنندگان زبان در اروپا (ALTE) درآمد. هدف اصلی این انجمن استفاده از روش هایی بود که بتواند آزمونی را برگزار کند که در بیش از 20 کشور اروپایی تضمین کننده کیفیت امتحانات زبان باشد.

در سال 1998 مرکز امتحان (WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH ، راه اندازی شد که هشت سال بعد به telc GmbH (مجوزهای زبان اروپایی) تغییر نام داد.

 

موارد استفاده آزمون تلک

 • پذیرش تحصیلی دانشگاه های کشور آلمان
 • پذیرش تحصیلی دانشگاه های آلمانی زبان کشورهای اروپایی
 • این آزمون معادل مدرک آزمون گوته سفارت آلمان در تهران می باشد.
 • برای اخذ ویزای آلمان
 • برای استخدام در شرکت ها و مراکز دولتی آلمان

 

آزمون تلک برای مهاجرت

به نمایندگی از وزارت کشور فدرال آلمان، telc GmbH با همکاری موسسه گوته از سال 2006 تا 2009 آزمون زبان آلمانی را برای متقاضیان مهاجرت به اتریش و آلمان برگزار می کرده است.

telc GmbH با همکاری DTZ توانست آزمون منسجمی را برای افرادی که قصد مهاجرت و یا پناهندگی به کشور آلمان داشتند را تدارک ببیند.

در سال 2011 ، telc GmbH آزمون زبان آلمانی را برای مهاجران به اتریش با همکاری (ÖIF) تهیه کرد که توسط وزارت کشور فدرال اتریش (BMI) تأسیس شده بود.

در واقع این آزمون یک نسخه از آزمون زبان آلمانی برای مهاجران A2-B1revised کشور اتریش بود. بر اساس قوانین جدید مهاجرت کشور اتریش از تاریخ 1 ژوئیه 2011 مهاجران باید بتوانند مدرک زبان آلمانی خود را در سطح B1 ارایه کنند. ارایه این مدرک برای اخذ تابعیت در اتریش الزامی می باشد.

 

آزمون telc در کشورهای مختلف

 

آزمون telc در کشورهای مختلف

افرادی که مایل به درخواست تابعیت آلمان هستند می توانند مهارت های لازم زبان را با گواهی TELC مستند کنند. وقتی صحبت از اجازه اقامت در آلمان و یا سایر کشورهای آلمانی زبان می شود ، همه کشورهای آلمانی زبان گواهی های telc را می شناسند و می پذیرند.

وزارت امور خارجه این کشورها در صورتی که فردی از طریق ازدواج به سمت این کشورها راهی می باشد می بایستی حداقل آزمون telc آلمانی را در سطح A1″ بلد باشد و این موضوع به عنوان شرط اخذ ویزا در رابطه با مهاجرت متعاقب همسر می باشد.

البته در صورتی که شما تابعیت ایرانی داشته باشید برای مهاجرت باید اقدام ثبت ازدواج بین المللی نمایید. در لهستان، گواهینامه های telc به عنوان اثبات تسلط به زبان آلمانی برای یک حرفه در زمینه خدمات ملکی شناخته می شود. در مجارستان، امتحانات تلک معتبر دولتی برای اخذ مدارک تحصیلات عالی الزامی است.

در سوئیس بسته به موضوع، مهارت های لازم زبان تلک برای مسایلی به مانند استفاده از خدمات عمومی باید ارایه شود. همچنین شورای آموزش عالی ترکیه (YÖK) امتحانات زبان آلمانی را بطور رسمی از طریق آزمون های زبان telc به رسمیت شناخت است. این سازمان در ترکیه تمام سطوح آزمون تلک به مانند B2 ، B2 + و C1 را برگزار می کند.

در جریان این ارزیابی آزمونها در جدول هم ارزی رسمی (İngilizce Dil Esdegerligi tablosu) شورای دانشگاه قرار می گیرند. بنابراین، امتحانات تلک توسط همه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه مورد پذیرش قرار می گیرد.

برای استخدام مدرسین، دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و داوطلبان دکتری در کورس های آلمانی زبان نیز قابل ارایه می باشد.

دانشگاه های اسپانیا گواهینامه های telc را آزمونی برای اثبات مهارت های زبان آلمانی می دانند. بسیاری از دانشگاه های اتریش و سوئیس گواهینامه های telc را می پذیرند.

آلمان به ویژه در زمینه شناخت حرفه ای از گواهینامه های زبان telc برای استخدام پزشکان، کارمندان و پرستاران استفاده می کنند. گواهی نامه telc C1 انگلیسی در آلمان برای اثبات مهارت های زبانی معلمان دوره ابتدایی استفاده می شود.

دوره های PSP چیست؟

دوره ی PSP یک دوره پیش آمادگی به زبان آلمانی می باشد البته 65% از محتوان این دوره را زبان تخصصی آلمانی تشکیل می دهد این در حالی است که 35% باقی مانده را موضوعات فرهنگی و تخصصی که در کشور آلمان در محیط های کاری و یا اجتماعی ممکن است مهاجران با آن روبه رو باشند را دربر دارد.

البته می توان به طور خلاصه عنوان کرد که دوره های پی اس پی برای گروه های زیر کاربرد خواهد داشت:

1. برای افراد دارای مدرک دیپلم از آموزش و پرورش ایران که درصدد هستند مدرک دیپلم ایرانی خود را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در تمام دانشگا های آلمانی زبان به دیپلم آلمانی معادل سازی کنند. که خود دارای سه گراش می باشد:

متقاضیان دارای مدرک دیپلم رسمی که متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های آلمانی زبان می باشند باید در دوره های PSP Technic شرکت کنند.

متقاضیان دارای مدرک دیپلم رسمی که درصدد تحصیل در رشته های علوم انسانی در دانشگاه های آلمانی زبان می باشند لازم است تا در دوره های PSP Business شرکت کنند.

متقاضیان دارای مدرک دیپلم رسمی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی و پیرا پزشکی در دانشگاه های آلمانی زبان را دارند باید در دوره های PSP Medicine شرکت کنند.

2. در این میان افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند و می خواهند در گرایش های کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمانی زبان ثبت نام کنند به دلخواه می توانند در یکی از دوره های نامبرده در بالا ثبت نام کنند و هیچ نوع محدودتی برای آنها در انتخاب هر یک از این دوره ها وجود ندارد.

3. متقاضیانی داری مدرک کارشناسی ارشد که می خواهند در دوره دکتری در دانشگاه های آلمانی زبان شرکت کنند.

4. پزشکانی که درصدد اخذ پذیرش برای دوره های تخصص در دانشگاه های آلمانی زبان می باشند. و یا این که می خواهند در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار شوند بایستی در دوره های PSP شرکت کنند که البته مدارک تحصیلی و نتایج این دوره ها بایستی توسط علوم پزشکی کشور مورد نظر تایید گردد.

5. کلیه صاحبان مشاغل و متقاضیان دارای مهارت، جدا از رشته ای که انتخاب کرده اند که می توانند علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی برای تهیه رزومه کاری، مصاحبه شغلی و همچنین یافتن شغل در بازار کار آلمان دوره PSP Professional را آموزش بینند.

تمام مواردی که در بالا ذکر شد برای اخذ ویزا و ورود به دوره های PSP در دانشگاه FHM لازم است مدرک A2 را از این سازمان دریافت کنند.

 

 

 

ثبت نام آزمون TELC

آزمون تلک

ثبت نام آزمون TELC

سازمان سنجش ایران تنها ارگانی می باشد که نسبت به ثبت نام آزمون تلک در ایران اقدام می کند و تنها موسسه ای که از سمت این سازمان مجوز برگزاری این آزمون را دارد موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام می باشد.

 

برگزاری آزمون TELC

امتحانات telc در بیش از 3000 مرکز برگزاری آزمون های زبان آلمانی از جمله مراکز آموزش بزرگسالان و مدارس زبان خصوصی در سراسر جهان در حال برگزاری می باشد.

زمان برگزاری آزمون telc به طور مستقل توسط هر مرکز آزمون تعیین می شود. همچنین هزینه آزمون تلک می تواند از مرکز آزمون تا مرکز آزمون دیگر متفاوت باشد.

نتایج آزمون بعد از چهار تا شش هفته در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. گواهینامه های telc برای مدت نامحدود معتبر هستند. ثبت نام آزمون تلک در ایران توسط سازمان سنجش صورت می گیرد. آزمون TELC در تهران نیز برگزار می شود.

 

موارد امتحانی آزمون TELC

کلیه داوطلبان برای بدست آوردن نمره باید چهار بخش آزمون تلک را امتحان دهند (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن) .در زیر سعی شده است تا به اختصار به بخش های مختلف این آزمون اشاره شود.

بخش درک مطلب (Reading Comprehension and Language Elements) در این قسمت متقاضیان باید سه نوع متفاوت از سوالات را پاسخ دهند.

سوالاتی در ارتباط با جزییات متن، سوالاتی در ارتباط با محور موضوعی متن و همچنین سوالاتی در ارتباط با انتخاب بخشی از متنبخش عناصر زبانی (Language Elements )قسمت Language Elements شامل دو بخش است.

در اولین بخش متقاضیان ملزم به انتخاب چندگانه از بین سه گزینه مختلف هستند. در بخش دوم ، متقاضیان موظفند 10 کلمه از 15 کلمه ای که در متن مشخص شده است را انتخاب کنند بخش سوم نیز دقت گرامری و واژگان را مورد آزمون قرار می دهد.

بخش شنیداری (Listining) بخش شنیدای شامل سه قسمت است:

فهم کلیات متن انتخابی، فهم جزییات و گوش دادن متن انتخابی.

بخش نوشتای (Writing) بخش نوشتن فقط از یک قسمت تشکیل شده است. متقاضی لازم است تا از بین دو موضوعی که برای نوشتن در نظر گرفته شده است یکی را انتخاب کند و نامه رسمی (نامه درخواست ، شکایت یا نامه استعلام) بنویسد.

بخش شفاهی (Oral Examination) برای هر بخش شفاهی آزمون (telc B2) به طور معمول حداقل باید دو متقاضی وجود داشته باشد. برای هر آزمون شفاهی دو آزمون گیرنده وجود دارد.

موارد امتحانی آزمون TELC

در موارد استثنایی، به عنوان مثال وقتی تعداد کمی از داوطلبان در مرکز امتحان وجود داشته باشند داوطلبان ممکن است سه آزمون گیرنده را مشاهده کنند. البته لازم به ذکر است که تمهیداتی در نظر گرفته شده که این آزمون شکل یک گفتگو را داشته باشد تا مصاحبه.

وظیفه اصلی تلک نظارت بر مکالمه متقاضی می باشد. در واقع در این بخش در متقاضی در کنار هم قرار می گیرند و با آزمون گیرنده یک تیم سه نفری تشکیل می شود که در مورد مسایل مختلف با هم به تبادل اندیشه می پردازند. عموما بیشترین صحبت در ارتباط با مسایل روز زندگی می باشد.

امتحان شفاهی با دو نامزد حدود 15دقیقه و 25 دقیقه با سه نامزد طول می کشد. قبل از شروع آزمون، داوطلب بیست دقیقه فرصت خواهد داشت تا در ارتباط با موضوعاتی که قرار است صحبت کند به جمع بندی برسد ولی در این زمان به هیچ عنوان اجازه صحبت یا تبادل نظر با متقاضی کنار خود را ندارد.

ارائه (Presentation) در این بخش داوطلبان باید چیزی را در ارتباط با متقاضی دیگر ارایه دهند. ؟ آنها می توانند دو موضوع انتخاب کنند. ارائه نباید بیش از 90 ثانیه باشد.

پس از ارائه ، متقاضی باید به سؤالاتی که متقاضی دیگر می پرسد پاسخ دهد. همان روال برای همه متقاضیان اعمال می شود: ارائه، سؤال ها و پاسخ ها.

بحث(Discussion) در این بخش از داوطلبان در مورد موضوعی به بحث با یکدیگر می پردازند. در مرحله اول داوطلبان باید چیزی راجع به متنی که در طول آماده سازی خوانده ان بگویند. نامزدها باید استدلالها یا نکاتی را که فکر می کنند جالب هستند ارائه دهند.

در بحثی که می آید ، از آنها انتظار می رود که نظر خود را در مورد موضوع مورد نظر ارائه دهند.دآنها باید استدلال کنند و به آنچه متقاضی دیگر می گوید پاسخ دهند.

وظیفه(Task) در این بخش از آزمون ، داوطلبان وظیفه ای برای انجام دادن به عهده خواهند گرفت. به متقاضیان فقط کلیات گفته می شود و باید خودشان راجع به جزئیات فکر کنند. متقاضیان باید در مورد همه نکاتی که می خواهند بیان کنند ، بیاندیشند.

زمان آزمون Telc

 1. بخش درک مطلب 90 دقیقه
 2. بخش نوشتاری 30 دقیقه
 3. بخش شنیداری بین 25 الی 30 دقیقه
 4. بخش شفاهی بین 15 الی 20 دقیقه

نمرات آزمون تلک

نمرات آزمون تلک

نکات مهم درباره آزمون Telc

 • telc توانایی گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن به ده زبان را مورد سنجش قرار می دهد.
 • آزمون تلک به چهارچوب مشترک یادگیری، آموزش و ارزیابی زبان های اروپایی تبدیل شده است.
 • در آلمان ، telc GmbH شریک انحصاری دولت فدرال برای آزمون زبان است. به خصوص برای ارزیابی زبان مهاجران.
 • در آلمان گواهینامه های تلک به عنوان اثبات رسمی صلاحیت زبان آلمانی به منظور دریافت تابعیت شناخته می شود.
 • در لهستان گواهی telc به عنوان اثبات صلاحیت زبان برای متقاضیان خدمات ملکی شناخته می شود.
 • در مجارستان دانشجویان برای کسب مدرک دانشگاهی باید مهارت سطح زبان را در سطح B2 دریافت کنند.
 • در سوئیس گواهینامه های تلک به عنوان پیش نیاز برای اخذ تابعیت سوئیس پذیرفته شدند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 14 رای

 • مریم قلیج افشار

  1402-03-01 در 11:38 ق.ظ

  چطوری میتونم توو ایران ثبت نام کنم در سطح ب ۲

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-06 در 11:57 ق.ظ

   سلام
   تلک در ایران برگزار نمی شه در ترکیه برگزار می شه

 • لاله

  1401-11-27 در 8:11 ب.ظ

  سلام
  من پزشک هستم و قصد مهاجرت به اتریش رو دارم.مدرک telc B2-C1 برای اخذ ویزای اتریش هم معتبر هست؟

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-09 در 12:26 ق.ظ

   سلام
   بله معتبر هست

 • امیرعلی اکبری

  1401-11-16 در 10:11 ب.ظ

  سلام ممکنه بفرمایید تاریخ ثبت نام ازمون a1 چه زمانی ست ، و آیا قبل عید ثبت نام دارید؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-17 در 10:34 ق.ظ

   سلام
   بله با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

 • فرهاد عزیزنژاد

  1401-11-12 در 10:57 ق.ظ

  سلام روز بخیر
  تاریخ ازمونهای تلک B2 رو ممنون‌ میشم بگید

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-16 در 10:41 ق.ظ

   سلام
   با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند

 • رضا

  1401-11-11 در 6:46 ب.ظ

  سلام
  من و همسرم آزمون تلک دادیم. موندلیش قبول نشدیم و شقفتلیش قبول شدیم. برای ثبت نام فقط برای موندلیش هزینش چقدر میشه؟ ممنون میشم تاریخ های آزمون رو برای من ایمیل کنید.

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-16 در 10:46 ق.ظ

   سلام
   برای چه سطحی؟

 • Masoud

  1401-11-11 در 8:59 ق.ظ

  لطفا نزدیک ترین تاریخ تلک برای من ایمیل کنین و اینکه کدوم موسسه بهتر هست ممنون

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-16 در 10:55 ق.ظ

   سلام
   لطفا با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند

 • ارغوان طبسی

  1401-11-02 در 11:55 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  سلام شما برای امتحان تلک ب۲ در تریکه ثبت نام هم می کنید و اگر امکانش هست ممنون میشم در مورد هزینه‌ی ثبت نام و تاریخ‌های امتحان در بهار ۱۴۰۲ اطلاعاتی رو بدید.

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-03 در 11:41 ق.ظ

   سلام
   با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند

 • محمدمحمدی

  1401-10-27 در 4:14 ق.ظ

  سلام. وقتتون بخیر. من پرستارم و برای رائه مدرک B2 زمان محدودی دارم چون با کارفرمای آلمانی قرارداد دارم. ممنون میشم به بنده ایمیل بزنین که ثبتنام در تلک ترکیه چقدر زمان میبره و اولین آزمون چه تاریخیه. متشکرم.

  • شیوا داداش زاده

   1401-10-28 در 2:59 ب.ظ

   سلام
   ایمیل شد تایم ها خدمتتون

 • سیراالجدین حسین حسن

  1401-09-12 در 8:09 ب.ظ

  سلام وققتون بخیر …
  ببخشید چند تا سوال دارم ، ایا امتحان telc زبان المانی سطحی B1 در ایران برگذار میشه ؟ ، و اگر برگذار میشه در کدوم شهر ایران برگذار میشه و این مدرک معتبر است ؟ و هزینه ی برای سطح B1 چقدر ؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-09-14 در 3:13 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   ایران رو اطلاع ندارم در ترکیه امکان ثبت نام هست

 • رحیمی

  1401-08-27 در 6:11 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر،
  آزمون تلک در ایران برگزار میشه؟
  من تا ۲ماه دیگه باید مدرک A1 بگیرم. تلک و یا گوته فرقی نداره.
  کدوم یکی در ایران برگزار میشه؟
  چون در سایت ها تاریخ دقیقی برای ثبت نام A1 درج نکرده اند.

  • شیوا داداش زاده

   1401-09-01 در 2:11 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   ثبت نام توسط موسسه ما فقط در استانبول امکان پذیر می باشد

 • هانیه اخوان

  1401-08-17 در 5:59 ب.ظ

  جواب آزمون چند وقت بعد از آزمون مشخص میشه؟ و تحویل مدرک چقدر طول می‌کشه؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-08-18 در 9:18 ق.ظ

   سلام
   جواب آزمون 4 تا 5 هفته بعد از آزمون اعلام می شود و تحویل مدرک در ایران سه روز بعد از اعلام نتایج

 • سیما روان گرد

  1401-07-25 در 11:05 ب.ظ

  با سلام ، چگونه میتوانم در آزمون تلک ترکیه ثبت نام کنم

  • شیوا داداش زاده

   1401-07-26 در 4:59 ب.ظ

   سلام
   با شماره02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

  • شیوا داداش زاده

   1401-07-27 در 9:34 ق.ظ

   سلام
   با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنمایی کنند.

 • ستاره

  1401-06-13 در 10:26 ب.ظ

  برای اوسبیلدونگ پرستاری، باید مدرک B2 داشته باشم. لطفا بفرمایید از انواع نام برده شده من باید توی کدوم آزمون شرکت کنم؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-06-20 در 11:13 ق.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   این رو از وکیلتون باید سوال کنید.

 • علیرضا فخرآذر

  1401-01-31 در 10:58 ب.ظ

  سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید جهت ثبت نام آزمون B2 تلک می بایست چه زمانی و چگونه اقدام کنیم

  • شیوا داداش زاده

   1401-02-02 در 10:33 ق.ظ

   سلام
   با شماره های 02188884645 تماس بگیرید راهنمایتون کنند.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .