whatsapp
الو اپلای
مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ به کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  9 بهمن 1400

تعداد نظرات :  2

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ به کانادا

مقدمه

کسب و کارهای استارت آپی با تکیه بر فناوری های نوین توانسته اند جایگاه خود را در بازار های اقتصادی در سراسر جهان بیابند. اگر بخواهیم توضیحی ساده راجع به یک شرکت استارت آپی ارئه دهیم، می توانیم به ویژگی هایی از جمله نوپایی این کسب و کارها و نیاز آنها به توسعه سرمایه گذاری در مورد خدمات و محصول مورد نظر آنها اشاره کنیم. این کسب و کارها مبتنی بر استفاده از تکنولوژی های جدیدی مانند اینترنت، موبایل و وب هستند. در این نوع کسب و کارها اگر بتوانید تعداد کاربران بالایی را جذب کنید، رشد بالایی را شاهد خواهید بود.

اگر شما در این نوع کسب و کار فعالیت موفقی را دارید یا اینکه ایده های مناسبی در مورد شروع یک کسب و کار استارتاپی دارید، می توانید شانس خود را در کشور کانادا جستجو کنید. کشور صنعتی کانادا طی سالهای گذشته توجه مناسبی به توسعه و شروع کسب و کارهای استارت آپی داشته است. می توان دلیل این موضوع را در جایگاه ویژه ای دانست که این تجارت نوپا توانسته است، به دست بیاورد. الو اپلای در این مطلب سعی می کند تا شما را با زیر و بم مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ به کانادا آشنا کند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

اگر خواهان مهاجرت به کانادا هستید، الو اپلای مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ به کانادا را به صاحبان کسب و کار پیشنهاد می کند. لازم است که طرح و ایده شما باید دارای خصوصیات مشخصی باشد. در این مطلب سعی می کنیم که شما را به خصوصیاتی که می تواند طرح شما را به عنوان یک ایده مناسب برای مهاجرت به کشور کانادا جذاب جلوه دهد، آشنا کنیم.

طرح شما باید خلاقیت و ابتکار جذابی داشته باشد. قابلیت ایجاد فرصت شغلی برای شهروندان کشور کانادا را خود ارائه کند. طرح شما باید قابلیت توسعه و رقابت در ابعاد جهانی را داشته باشد. ایده شما باید بتواند در کشور صنعتی مانند کانادا اجرا شود.

به زبان ساده تر ایده شما باید بر اساس ویژگی ها و بستر کشور کانادا طراحی شود. نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که اگر طرح شما از سازمان های مهم تعیین شده حمایت دریافت کند، امکان مهاجرت به کشور کانادا را به سادگی خواهید داشت. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به سایت الو اپلای مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا (Startup Visa)

اگر برای دریافت ویزا از طریق استارت آپ مشتاق هستید، باید به شما بگوییم کشور کانادا شرایط ویژه ای را برای دریافت ویزای استارت آپ قرار داده است . این کشور سعی دارد تا با این شرایط، بستر مناسبی برای ورود افراد خلاق و با استعداد در این زمینه را فراهم کند. اول از هر چیزی نباید فراموش کنیم که مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ به کانادا در استان های مختلف کشور کانادا متفاوت است. شما با استفاده از ویزای استارتاپ نباید انتظار اقامت در استان کبک را داشته باشید.

در مرحله اول شما باید بتوانید در آزمون انگلیسی آیلتس حداقل نمره 5 یا اینکه در آزمون های انگلیسی مشابه، حداقل نمره را کسب کنید. همچنین اگر شما در آزمون های تعیین سطح زبان فرانسه بتوانید نمره مناسبی را کسب کنید، این امر به عنوان یک نکته مثبت در رزومه شما خواهد بود. همان طور که گفتیم اخذ نامه حمایت از شرکت های حامی این کسب و کار نقشی اساسی را در مورد مهاجرت شما دارد.

قطعا مدارک تحصیلی شما از یک دانشگاه معتبر می تواند، صلاحیت شما را برای شروع یک کسب و کار به خوبی نشان دهد. اما باید بدانید که داشتن مدرک تحصیلی بالا، شرطی اساسی در روند دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا نیستند. در واقع اگر شما مدارک تحصیل در دانشگاه را حداقل در حدود یک سال داشته باشید، می توانید برای اخذ ویزای استارت آپ کشور کانادا اقدام کنید. البته فراموش کنید که مدارک تحصیلی خود را باید در مراکز معتبر کشور کانادا معادل سازی کنید.

البته شرط ‌عدم سوء پیشینه و مشکل پزشکی نیز یکی از شرایط اخذ ویزای استارت آپی است. البته این شرایط نیز در زمان اخذ سایر ویزا های کشور کانادا مهم هستند. یکی از مهم ترین شرایطی که نباید فراموش کنید این است که بتوانید به مدت شش ماه از خود و خانواده خود در کشور کانادا حمایت مالی کنید. میزان این تمکن مالی بر اساس هر استان، متفاوت ارزیابی می گردد.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا (Startup Visa)

شناخت سازمانهای حامی در کانادا

شما باید بتوانید دولت کانادا را متقاعد کنید که ایده شما دارای شرایط مناسبی برای شروع و گسترش است. برای این منظور نیز کشور کانادا شرایط مناسبی را در نظر گرفته است. سازمان هایی در کشور کانادا وجود دارند که در زمینه استارتاپ متخصص هستند. این سازمان ها شرایط شما را بررسی می کنند. شما باید طرح بیزینس خود را به این سازمان ها ارئه کنید. اگر بتوانید با این سازمان ها به توافق برسید و نامه حمایت خود را دریافت کنید، می توانید اقدامات لازم برای مهاجرت را شروع کنید. البته فراموش نکنید که درخواست ویزای اقامت و ویزای کار خود را آماده کنید.

ونچر کپیتال ها ( venture capitals)

ونچر کپیتال ها برای افرادی که از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرده اند آشناست. این موسسات در زمینه حمایت و بررسی کار استارت آپ های در حال رشد فعالیت می کنند . ویژگی مهم آنها سرمایه گذاری های بزرگی است که در مورد استارت آپ های تایید شده خود انجام می دهند. نباید فراموش کنید این موسسات بر پایه شکل گیری ایده های بزرگ و جهانی هستند.

پس بر روی این نوع از ایده ها نیز سرمایه گذاری مناسبی خواهند کرد . پس اگر خواهان حمایت از این موسسات هستید علاوه بر اینکه نیازی به داشتن مبلغ اولیه ندارید ، می توانید به تزریق سرمایه از سوی این موسسات در کسب و کار خود امیدوار باشید.

شناخت سازمانهای حامی در کانادا

انکوباتورها ( incubators)

انکوباتورها موسساتی هستند که از انواع استارتاپ‌ها حمایت می کنند . همچنین می توانید مطمئن باشید در صورتی که این سازمان ها از شما حمایت کنند، شاهد کمک قابل توجه در زمینه شروع و گسترش بیزینس خود خواهید بود.

این نوع از موسسات که به مراکز رشد هم معروف هستند، همیشه مبلغی را برای حمایت از شما دریافت خواهند کرد. این مبلغ با توجه به نوع کسب و کار شما و همچنین مرکزی که به آن درخواست حمایت داده اید، کاملا متفاوت خواهد بود. البته این مبالغ صرف برگزاری دوره های آموزشی کسب و کار و منتورشیپ می شود.

پس اگر در نحوه مدیریت و راه اندازی بیزینس خود دچار شک هستید و احساس می کنید نیازمند دوره های بیشتری برای آموزش هستید، این مراکز فرصتی مناسب برای شما خواهند بود. هر چند نباید فراموش کنید که معمولا بین پنجاه تا صد هزار دلار کانادا را برای دریافت این حمایت باید کنار بگذارید.

انجل اینوستورها (angel investors)

اگر شما در فکر شروع یک کسب و کار کوچک هستید ، مراجعه به این نوع سازمان ها برای حمایت از شما بهترین ایده خواهد بود. این موسسات نیز روندی مانند وینچر ها دارند. یعنی اینکه این موسسات بر پایه شکل گیری ایده های خاص هستند و بر روی این نوع ایده ها نیز سرمایه گذاری مناسبی خواهند کرد . پس اگر خواهان حمایت از این موسسات هستید علاوه بر اینکه نیازی به داشتن مبلغ اولیه ندارید ، می توانید به تزریق سرمایه از سوی این موسسات در کسب و کار خود امیدوار باشید.

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

با اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ در کشور کانادا، شما می توانید مانند یک کارآفرین در جهت گسترش بیزینس خودتان فعالیت کنید. نکته ای که درباره این مجوز نباید فراموش کنید، اعتبار یک ساله آن است. البته همیشه امکان تمدید مجوز شما وجود دارد. همچنین همانطور که گفتیم شما توانایی پیگیری این شرایط را در استان کبک (در شهر هایی مانند مونترال) را نخواهید داشت.

با کسب این مجوز می توانید درخواست های لازم جهت اقامت دائم در کشور کانادا را ارائه دهید و به عنوان یک کارآفرین درخواست خود را پیگیری کنید. نکته مهم در مورد درخواست، اخذ مجوز پرداخت هزینه توافق کارفرما به مبلغ 230 دلار است.

همچنین برای این درخواست باید نامه حمایت و تعهد نامه های لازم را از سازمان های تایید شده کشور کانادا برای ساپورت بیزینس خود را داشته باشید. قبل از هرگونه درخواستی اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان به مدت 52 هفته در کشور کانادا را دارید. این تمکن مالی در هر استان کشور کانادا متفاوت ارزیابی می شود.

نکات قابل توجه در برنامه استارت آپ کانادا

نکات قابل توجه در برنامه استارت آپ کانادا

قبل از هر اقدامی باید بدانید که اصل شروع یک کسب و کار بر پایه خطر پذیری است. البته کشور کانادا ماهیت شروع یک کسب و کار را درک می کند و به همان اندازه که انتظار موفقیت در یک کسب و کار جدید را دارد، به همان اندازه ای است که انتظار شکست در یک کسب و کار جدید را دارد. نباید این موضوع را نادیده بگیرید، در صورتی که برای شروع یک کسب و کار خاص در کشور کانادا درخواست داده باشید، باید همان کسب و کار را شروع کنید.

باید به اداره مهاجرت کانادا در زمان اقامت خود در این کشور ثابت کنید که در شروع و گسترش بیزینس خود مصمم هستید. اگر به هر دلیلی اداره مهاجرت کانادا به این نتیجه برسد که کسب و کار شما صوری بوده و فقط برای دریافت اقامت دائم این کشور راه اندازی شده است، روند اقامت دائم شما دچار مشکل جدی می شود. همسر شما ( فارغ از جنسیت) می تواند تحت عنوان همسر یک نیروی کار ماهر اقدام به اخذ مجوز کار کند.

همسر شما باید فرم های لازم در این زمینه را تکمیل کند و مدارکی مبنی بر عدم سوء سابقه و تاییدیه پزشکی را به اداره مهاجرت ارائه کند. لازم به ذکر است که همسر شما نیز باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشد. در مورد فرزندان شما، شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل در کانادا فراهم است.

فرزند شما اگر قصد ادامه تحصیل و یا جستجوی کار را در کشور کانادا دارد باید فرم های لازم در زمینه اخذ مجوز تحصیل و کار را پرکند. همچنین معادل سازی مدارک فرزندان شما مهم است. البته فرزند شما هم باید مدارکی مبنی بر عدم سوء سابقه و تاییدیه پزشکی را به اداره مهاجرت ارائه کند. لازم به ذکر است که فرزند شما نیز باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشد.

نامه ساپورت در برنامه استارتاپ Letter of Support

نامه ساپورت در برنامه استارتاپ Letter of Support

برای اینکه شما بتوانید در برنامه اخذ ویزا استارتاپ واجد شرایط باشید و نامه حمایت خود را دریافت کنید، باید کسب و کار شما شرایط ویژه ای را داشته باشد. در وهله اول کسب و کار شما باید در کشور کانادا به ثبت برسد. شما باید مدیریت مناسب و مستمری را بر بیزینس خود داشته باشید. در هنگامی که درخواست شما برای اقامت دائم بررسی می شود، نحوه مدیریت شما توسط اداره مهاجرت به صورت مستمر پیگیری می شود.

گاهی اوقات نقطه شروع کسب و کار شما در جای دیگری است، اما نباید فراموش کنید که اصلی ترین بخش فعالیت های مربوط به کسب و کار شما باید در کانادا انجام شود. حداکثر تا پنج نفر می توانند به عنوان مالکان یک کسب و کار خاص درخواست بدهند.

هر کدام از درخواست دهندگان باید حداقل ده درصد حق رای و سهام در کسب و کار راه اندازی شده را داشته باشند. درصورتی که تمام این شرایط را دارید نامه درخواست خود را با مشورت با یک وکیل مناسب در امور مهاجرتی کانادا برای یکی از سازمان های تایید شده توسط این کشور ارسال کنید و منتظر جواب باشید. این نامه مستقیما برای شما ارسال می شود.

گواهینامه تعهد در برنامه استارتاپ کانادا Commitment

گواهینامه تعهد در برنامه استارتاپ کانادا Commitment

مراکزی که از آنها درخواست حمایت کرده اید درصورتی که علاقمند به همکاری با شما باشند، نامه ای را همزمان با نامه حمایت شما برای اداره مهاجرت ارسال می کنند. این نامه گواهینامه تعهد شما و موسسه مورد نظر برای شروع یک کسب و کار محسوب می شود.

در این نامه جزئیات توافق شما مانند اعضای گروه استارت آپی شما، طرحی که برای شروع و گسترش استارت آپ مورد نظرتان در نظر دارید و توافق بین شما و سازمان سرمایه گذار( موسسه حمایت کننده از شما ) وجود دارد. این نامه وظیفه جذب کردن اداره مهاجرت کانادا به دادن ویزا و اقامت به شما را دارد. پس بی راه نیست اگر بگوییم قبل از انتخاب هر موسسه ای به تاریخچه فعالیت آنها و میزان موفقیت آنها خوب دقت کنید تا فعالیت شما در کانادا تضمین شود.

سوالات متداول

– هزینه ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟
اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ را دارید به سرمایه ای حدود 110 هزار دلار نیاز دارید.

– مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چقدر زمان میبرد؟
اخذ ویزای استارت آپ کانادا و مهاجرت به این کشور حدود 14 ماه به طول می انجامد.

– آیا همسر و فرزندان هم میتوانند ویزای همراه بگیرند؟
اگر برای مجوز کار یا همان Work Permit اقدام می‌کنید، می‌توانید همسر و فرزندان وابسته خود را تحت شرایطی با خود در مهاجرت به کانادا همراه کنید.

– چگونه از سازمان های معرفی شده نامه پشتیبانی بگیریم؟
به صورت کلی ایده کسب و کار شما باید ارزش حمایت کردن توسط سازمان را داشته باشد. روند اقدام برای هر سازمان متفاوت است. برخی از سازمان‌ها به بیزینس پلان شما در ابتدا نیاز خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با سازمان مربوطه در ارتباط باشید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 1 رای

 • مهران دشتی

  1400-11-20 در 10:56 ب.ظ

  درود بر شما و وقتتون بخیر
  من یک ایده استارت آپی برای مهاجرت به کانادا دارم . چطور میتونم این کار را در اسرع وقت انجام بدم .

  • شیوا داداش زاده

   1400-11-28 در 12:32 ق.ظ

   سلام
   با کارشناسان تماس بگیرید راهنماییتون کنند.02188884645

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .