whatsapp
الو اپلای
سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  28 اسفند 1402

تعداد نظرات :  14

نرخ سود بانکی در بانک زراعت ترکیه | آپدیت 2024

سپرده‌گذاری در بانک زراعت ترکیه باتوجه به نرخ سود آن یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. با افتتاح حساب بین المللی در زراعت بانک ترکیه در انواع حساب‌های بلند مدت مانند: لیر، ارزی و طلا، گزینه‌های متفاوتی با نرخ‌های سود مختلف ارائه می‎شود تا شما مناسب‌ترین حساب را انتخاب نمایید. نرخ سود بانکی در این بانک جزو بالاترین سوددهی‌ها در میان بانک های ترکیه بوده و در حال حاضر به 35 الی 40 درصد افزایش پیدا کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سود بانکی زراعت بانک ترکیه یا نحوه محاسبه سود بانک زراعت ترکیه در ادامه با الواپلای همراه باشید.

 

نرخ سود بانکی زراعت بانک و نحوه محاسبه آن

در زراعت بانک ترکیه میزان سود پرداختی به مشتریان بر اساس مدت حساب‌های افتتاح شده متغییر خواهد بود. بطور کلی نرخ سود بانکی در بانک زراعت سال 2024 به عوامل مختلفی مانند نوع سپرده ، مدت زمان سپرده شرایط اقتصادی و سیاست های دولت بستگی دارد.

به طور کلی میتوان گفت نرخ سود بانکی بانک زراعت در سال 2024 به صورت زیر است:

سپرده های کوتاه مدت:( 3 ماه کمتر):

 • سپرده‌های لیر: بین 14% تا 16%
 • سپرده‌های ارزی: بین  1% تا 3%

سپرده‌های بلندمدت (1 سال یا بیشتر):

 • سپرده‌های لیر: مابین 16% تا 18%
 • سپرده‌های ارزی: مابین 2% تا 4%

نرخ سود تسهیلات:

 • تسهیلات خرد: مابین 20% تا 30%
 • تسهیلات کلان: مابین 18% تا 25%

برای سپرده‌های لیر 35 درصد در نظر گرفته شده؛ البته برای سپرده‌های یورو و پوند نیز به ترتیب نرخ سالیانه 1 درصد و نیم درصد سود تعلق می‌گیرد. توجه داشته باشید حساب‌های بلند مدت سپرده گذاری زراعت بانک در برابر تورم از سپرده شما محافظت خواهد کرد.

با حساب ارزی مدت‌دار در زراعت بانک، هم سپرده‌های شما در امان هست و هم سودهای ویژه این بانک را برای سپرده‌‌تان دریافت می‌کنید. این حساب برای ارزهای دلار و یورو به مدت ۱۰۹۸ روز و با دیگر ارزها به مدت ۴۰۰ روز قابل افتتاح بوده و در پایان این مدت اصل پول به همراه سود آن قابل برداشت خواهد بود. نرخ سود حساب‌های مدت‌دار شامل حساب‌هایی است که بیشتر از ۱۰۰۰ دلار و به مدت بیش از ۳۰ روز افتتاح شده‌اند.

محاسبه سود بانکی در ترکیه برای سپرده‌های بلند مدت از طریق فرمول زیر انجام خواهد شد:

مبلغ سپرده × درصد سود پرداختی از سوی بانک × مدت سپرده گذاری تقسیم بر ۳۶۵۰۰

با این روش سود ناخالص پرداختی به حساب‌های بلند مدت محاسبه شده و برای محاسبه سود سپرده خالص نیز باید میزان مالیات را از مبلغ به دست آمده کسر کنید.

 

مالیات سود بانکی در ترکیه

 

مالیات سود بانکی در ترکیه

در هنگام افتتاح حساب بانکی در ترکیه، دریافت و ارائه کد مالیاتی از مدارک لازم است. درواقع این کد مربوط به واریز مالیات سودهای بانکی به اداره مالیات هست. بر اساس تصمیم ریاست جمهوری درباره قوانین بانکداری ترکیه در جهت حفظ ارزش لیر، افزایش سپرده‌گذاری به شکل لیر و همچنین جذب لیرهایی که مردم در خانه نگهداری می‌کنند، از پایان سال ۲۰۲۰ مالیات‌های سود سپرده‌های بانکی لیره کاهش یافت.

مطابق با قوانین جدید بانکداری ترکیه در سال 2024حساب‌های شخصی شامل مالیات نمی‌شوند و بانک‌ها نیز بابت نگهداری سپرده در حساب‌ها کارمزدی دریافت نخواهند کرد. با این حال با سپرده گذاری در بانک‌های ترکیه و دریافت سود آن  لازم است مالیات سود دریافتی را بپردازید که البته به صورت خودکار از حساب کسر می‌شود.

 

شرایط دریافت سود بانکی از زراعت بانک ترکیه

نحوه ی دریافت سود زراعت بانک ترکیه

برای دریافت سود حساب‌های مدت‌دار لیره، ارزی و طلا روش‌های مختلفی وجود دارد. برای دریافت نقدی سود سپرده خود می‌توانید به شعب بانکی یا خودپردازها مراجعه کرده و سود خود را به شکل لیره از تمام خودپردازهای داخل کشور دریافت نمایید؛ ولی اگر مایل باشید سود خود را به شکل ارزی تحویل بگیرید، باید به شعب بانکی یا خودپردازهایی که مجهز به سرویس ارائه ارز هستند، مراجعه کنید.

سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

 

برای دریافت سود بانکی به صورت غیرنقدی می‌توانید به بانک اطلاع دهید تا سود شما را به یک حساب دیگرتان منتقل نمایند؛ در این صورت بانک به شکل خودکار در هنگام سررسید پرداخت، این کار را انجام خواهد داد. به علاوه شما قادر هستید از طریق تلفن‌بانک یا شعبه‌های اینترنتی سود حساب‌ خود را به حساب‌های دیگر منتقل نمایید.

 

نحوه ی دریافت سود زراعت بانک ترکیه

 

نحوه دریافت سود حساب های بلند مدت زراعت بانک ترکیه

دریافت سود حساب‌های بلند مدت از بانک زراعت ترکیه بر اساس انواع این حساب‌ها به شکل روزانه، ماهانه و سه ماهه انجام می‌شود. در برخی از حساب‌ها مانند حساب قلک به فرد اجازه داده خواهد شد قبل از پایان دوره از حساب خود برداشت نماید، اما در بیشتر حساب‌های بلند مدت برداشت پول تا پایان دوره ممنوع است و در صورتی که مشتری خواهان برداشت همه یا قسمتی از موجودی خود باشد، حساب وی بسته شده و سود اضافی پرداخت شده تا آن زمان از کل موجودی کسر خواهد شد.

همچنین اگر فرد اقساط مربوط به برخی از حساب‌های بلند مدت را پرداخت نکند، علاوه بر اینکه سودی به وی تعلق نمی‌گیرد، موجودی‌اش به حساب جاری منتقل شده و سود آن بر اساس سود سپرده‌های جاری حساب خواهد شد. در برخی از حساب‌ها با ایجاد ارتباط میان حساب جاری و بلند مدت فرد، مبلغ مازاد حساب جاری فرد به حساب مدت‌دار او منتقل می‌گردد تا فرد از سود این مبلغ نیز بهره ببرد.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 26 رای

 • حسین بنی محمد

  1402-10-04 در 3:29 ق.ظ

  سلام ۱۶۰ هزار دلار رو کدوم بانک بزاریم که سود ماهانه رو دلاری دریافت کنیم به مدت یکسال ولی هر ماه سودشو بگیرم چند دلار میشه سود ماهانه ؟؟

  • شیوا داداش زاده

   1402-10-07 در 8:44 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   در بانک زراعت
   سود حساب های دلاری و یورویی 3 ماهه 3 درصد و 6 ماهه 8 درصد می باشد.

 • ثامن بنی محمد

  1402-10-04 در 3:29 ق.ظ

  سلام ۱۶۰ هزار دلار رو کدوم بانک بزاریم که سود ماهانه رو دلاری دریافت کنیم به مدت یکسال ولی هر ماه سودشو بگیرم چند دلار میشه سود ماهانه ؟؟

  • شیوا داداش زاده

   1402-10-07 در 8:44 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   در بانک زراعت
   سود حساب های دلاری و یورویی 3 ماهه 3 درصد و 6 ماهه 8 درصد می باشد.

 • احمد خلیلی

  1402-09-30 در 9:54 ق.ظ

  کدام بانکها در ترکیه بیشترین و مطمئن ترین سپرده‌گذاری را با چه نرخی دارد و شرایط را دارد با ایجاد سپرده به مبلغ دو میلیارد تومان سود ماهیانه چقدر میباشد

  • شیوا داداش زاده

   1402-10-01 در 5:25 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   الان بانک زراعت 42 درصد خالص سود سالانه هست

 • شهاب235

  1402-09-15 در 10:40 ق.ظ

  نرخ فعلی سود بانکی

  • شیوا داداش زاده

   1402-09-21 در 9:38 ق.ظ

   سلام
   برای حساب های لیر 40 درصد سالانه

 • خسرو احمدی جزی

  1401-04-24 در 11:15 ق.ظ

  سپرده ارزی مدت دار نرخ سود چقدر است.

  • شیوا داداش زاده

   1401-04-25 در 11:48 ق.ظ

   سلام
   سپرده های لیر سالانه 14 درصد می باشد.

 • سگشیوا دارابی

  1401-02-27 در 10:40 ق.ظ

  سود روز شمار هر صد هزار لیر در بانک زراعت چند لیرست؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-02-28 در 1:18 ب.ظ

   سلام
   سالانه سود لیر 14 درصد هست روزشمار زیر 7 درصد می شه

 • محمد مهدی فتاحی

  1400-10-02 در 12:40 ق.ظ

  سلام . پسر من نزدیک یک ماه در ازمیر است و منزل یک دوست اقامت دارد . کد مالیاتی گرفته و چون در ازمیر فعلاً برای ایرانیها کیملیک نمی دهند از طریق آنتالیا اقدام کرده و روز جمعه راندوو دارد . سوال من این است که در حال حاضر می‌تواند در بانک زراعت ازمیر حساب باز کند و چه مدارکی نیاز است با توجه به اینکه هنوز کیملیک ندارد. ممنون میشوم راهنمائی بفرمائید .

  • شیوا داداش زاده

   1400-10-08 در 3:29 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   متاسفانه در ازمیر بدون کارت اقامت بانک ها اقدام به افتتاح حساب برای ایرانی ها نمی کنند. ولی در استانبول می تونیم بدون اقامت برای شما حساب باز کنیم.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .