چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنیم؟

چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنیم؟

تحصیل در دانشگاه های ترکیه نیازی به تبلیغ ندارد. از آنجا که به دنبال تحصیلات در خارج از کشور و شاید در یک دانشگاه بهتر هستید، نیازی به آماده کردن یک مقدمه ی طولانی در باب اهمیت تحصیلات و نقش کلیدی تحصیلات در زندگی شغلی، اجتماعی و توسعه ی شخصی نیست.

به خصوص با شرایط فعلی جامعه ما افراد زیادی ترجیح می دهند که نه تنها به دنبال تحصیل بلکه به دنبال کار در ترکیه، اخذ شهروندی در ترکیه، اقامت توریستی در ترکیه و حتی ازدواج در ترکیه و …  باشند. یعنی می توان به راحتی مشاهده نمود که نه تنها تحصیل در ترکیه مورد استقبال ایرانیان قرار دارد بلکه در خرید ملک در ترکیه نیز ایرانیان گوی سبقت را از سایر همسایگان خود ربودند.

اهمیت انتخاب دانشگاه برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

باید تحصیلات را یک ابزار بسیار قدرتمند برای ورود تضمین شده تر، راحت تر و سریع تر به بازار کار در نظر بگیریم. شاید این نکته که بهترین سرمایه گذاری در ترکیه، تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشد را بسیاری از افراد به آن باور دارند. در عین حال که فرایند آموزش آکادمیک، موجب رشد و شکوفایی استعداد های فردی و منحصر به فرد در افراد می شود.

در این که همه ی افراد از مهارت ها و استعدادهای بالقوه ی بسیار زیادی برخوردار هستند شکی نیست. هر فردی بالقوه یک متخصص و یک نابغه در یکی از زمینه های ممکن است. بذر سیب را در نظر بگیرید. این بذر بالقوه هزاران سیب در دل خود جای داده است.

این بذر کوچک، می تواند تبدیل به یک درخت با سیب های فراوان و سبزرنگ شود. این روی خوش ماجراست. ممکن است این بذر، تا وقتی که موجود است یک بذر، باقی بماند. چه قدر دردناک. فکرش را بکنید، دانه ای که می توانست تبدیل به یک درخت تنومند شود و زمینه ی پرورش و پیشرفت خود و دیگران را مهیا کند، یک دانه، یک بذر باقی مانده است. باور کنید یا نه، بپیذیرید با نه در جهانی زندگی می کنیم که آنچه به واقعیت می پیوندد اهمیت دارد، «نه آن چه می توانست به واقعیت بپیوندد.»

با این اوصاف باید در نظر داشت که یک سیستم آموزشی، در صورتی کار می کند، که بتواند به بهترین شکل ممکن به شما کمک کند تا استعداد های خود را شکوفا کنید.تعریف سیستم بسیار ساده است. سیستم یا نظام به مجموعه ی اجزایی اتلاق می شود که به طور هماهنگ به منظور وصول هدف تلاش می کنند.

موضوع ما در این نوشتار، امر آموزش و تحصیل است. برای آن که بتوانیم لفظ سیستم را به یک مجموعه اتلاق کنیم باید شاهد تطابق نتیجه و خروجی مجموعه مذکور با هدف از پیش تعریف شده ی آن باشیم.

چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنیم؟

لزوم انتخاب مشاوران حرفه ای در اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه

خوب با این مقدمات لازم، می توانیم یک قدم دیگر جلو ببریم. حالا آماده ایم تا با هم به بررسی موضوع خودمان، یعنی امر تحصیل و آموزش بپردازیم. البته که در اینجا منظور ما از آموزش، تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشد. بدیهی است که امر آموزش و یادگیری فقط در آموزش آکادمیک تعریف نمی شود. یعنی یک فراد برای پرورش مهارت های خود می تواند از طرق دیگری وارد عمل شود.

اما اگر شرایط استثنایی ای ندارید، اگر پدر شما صاحب یک حرفه خانوادگی موفق نیست یا در نهایت اگر خروارها پول از اجداد خود به ارث نبرده اید، بهتر است خودتان را فعلا با نظام های آموزشی موجود در جهان وفق دهید. البته حتی اگر میلیاردها پول به ارث برده باشید هم دلیل نمی شود با بی احتیاطی و تلاش برای اختراع دوباره چرخ تلاش های بی وقفه ی اجداد خود را صفر برسانید.

به صورت خلاصه اگر در شرایط خاصی نیستید و گزینه های مطمئن تری در دست ندارید بهتراست فعلا با انتخاب یک گزینه ی کم ریسک و امتحان شده به مسیر زندگی خود ادامه دهید. فراموش نکنید که ریسک کمتر همیشه نشان دهنده ی بازدهی یا سود کمتر نیست. بلکه گاهی گزینه هایی که کمترین ریسک را دارند می توانند بهترین گزینه برای شرایط فعلی شما به شمار روند.

به عنوان در دسترس ترین دلیل بهتر است به یک مسئله ی بسیار ساده و پیش پا افتاده اشاره کنیم. شاید( حتما!) شما موفق به استفاده از این نکات جادویی در مراحل مختلف زندگی خود خواهید بود و مطمئن باشید، این موضوع به تنهایی برای رضایت کامل بخش  شما از مشاوران موسسه مهاجرتی الو اپلای ،و به صورت کلی خانواده الو اپلای کافی خواهد بود.

ما به عنوان بهترین موسسه ی خدمات مهاجرت به ترکیه با بیش از سیصد پروژه موفق در زمینه مهاجرت، سعی بر آن داریم تا با مدرن ترین روش های علمی و «منحصر به فرد» لایق سهیم شدن در موفقیت های شما باشیم. ما را به عنوان یک همراه همیشگی در مسیر زندگی خود به خاطر بسپارید.

چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنیم؟

تحصیل در دانشگاه های ترکیه به واسطه “موسسه مهاجرتی الو اپلای”

خوب حالا پس از این تبلیغات کوتاه و به یادماندنی :))) می توانیم به نکته ای که منتظرش هستید بپردازیم. نکته ای که از شدت سادگی و بداهت از نظر بسیاری اکثر اوقات پنهان می ماند! «تجربه ی جمعی!» بله. کافی است برای اطمینان حاصل کردن از درستی تصمیمات خود نگاهی به اطرافتان بیندازید. بله. باور کنید لازم نیست چرخ را از ابتدا اختراع کنید! بخواهید یا نخواهید، مدت زمان و منابعی که در حال حاضر در دسترس داریم محدود است.

بله، این روش کاملا ساده ای برای ارزیابی بسیاری از تصمیمات ما هستند. مشکل اینجاست که انسان ها اغلب به خاطر میل نهفته ای که درونشان دارند، سعی دارند تا چرخ را از ابتدا اختراع کنند! افراد زیادی با اعتماد به “یکی از” سیستم های آموزشی درست توانسته اند موفقیت های بزرگی در زندگی شخصی خود به دست آورند.

به عبارت دیگر، افراد زیادی در جهان توانستند با انتخاب و ورود به یکی از دانشگاه های مطرح در سیستم های موجود آموزشی جهان، به خواسته های خود در زندگی برسند. خبر خوب این است که این افراد نه تنها به خواسته های خود رسیدند، بلکه هنوز هم در حال پیشروی در مسیر اهداف خود هستند. پس شما هم می توانید ! به همین راحتی. تحصیل در دانشگاه های ترکیه می تواند شما را با دنیای جدیدی آشنا کند.

خوب، چه دانشگاهی را باید انتخاب کنم؟

قبل از ادامه باید به این موضوع اشاره کنم که گروه مشاوران @aloapply عصاره ی نتیجه تحقیقات و تجربه های خود را با نوشتارهایی که در سایت یا در شبکه های اجتماعی منتشر می کند، در اختیار شما قرار میدهند تا به این واسطه در مدت زمان شما برای جستجو در میان کوهی از صفحات مختلف با داده های درست و غلط در اینترنت، کمک به صرفه جویی شما کنیم. در واقع ما به خوبی می دانیم که اگر تا به اینجای متن را خوانده باشید، دیگر تمایلی به سرگردانی در بین میلیون ها صفحه ی موجود میان سایت ها و منابع ناشناخته و کم اعتبار نخواهید داشت

حالا قبل از این که به مرحله ی آخر این نوشتار برسیم، برای این که به مقصود برسیم و نهایت بازدهی ممکن از مطالعه ی این متن را به دست بیاوریم، سیر استدلالی خود را برای اولین و آخرین بار مرور می کنیم. ما ازآنجا که به اهمیت تحصیلات و نقش حیاتی آن در زندگی انسان واقف هستیم، وقتمان را با بحث در رابطه با ضرورت و اهمیت امر آموزش و تحصیل تلف نکردیم.

در مرحله ی بعدی به تعریف سیستم پرداختیم و دانستیم که یک سیستم، در صورتی کار می کند یا به عبارتی در صورتی یک سیستم است! که مجموع عملکرد اجزای آن با هدف از پیش تعریف شده ی آن سیستم در همخوانی و تطابق کامل باشد. خوب از آنجا که موضوع ما در این نوشتار، امر تحصیلات و آموزش بود، به این نتیجه رسیدیم که با توجه به تعریف مذکور می بایست به انتخاب بهترین دانشگاه ها، بهترین سیستم های آموزشی موجود، در یک کلام به انتخاب بهترین های خودمان بپردازیم.

و در نهایت این سیر استدلالی منطقی و روشمند به این نتیجه رسیدیم که برای انتخاب بهترین دانشگاه، یا انتخاب هر بهترین دیگری یکی از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کارهای ممکن نظارت هوشمندانه و اعتماد به تجربه ی عمومی آدم های اطراف ماست.

چرا تحصیل در ترکیه را انتخاب کنیم

علی رغم این که ما در کشور عزیزمان ایران، دانشگاه بسیار خوبی در سطج جهانی داریم اما دلایل متفاوتی می تواند به راحتی ما را به سمت یک انتخاب منطقی تر و زیرکانه تر سوق دهد. بدون مقدمه! اولین دلیلی که برای ترجیح دادن دانشگاهی خارج از کشور خود، وجود دانشگاه های به مراتب بهتر از مناظر متفاوت در جهان است. فراموش نکنید که هر بهتری، بهتری هم دارد.

اگر هدف ما صرفا متقاعد کردن شما برای دست یابی به سود خودمان بود، مطمئنا ترجیح می دادیم که ذهن شما را وارد گردانه ای از بی نهایت بهترین کنیم. به این شکل می توانستیم، غول تشنه ی مصرف گرایی درونتان! را بیدار کنیم و امیدوار باشیم تا بخشی از سرمایه شما که حالا دیگر مانند ذرات گرد و غبار در هوا معلق هستند، عائد ما شود. اما نه.

تفاوت ما با دیگران در این است که ما سود خود را در رضایت شما می بینیم. رسیدن شما به خواسته تان یعنی، ما کماکان در حال پیشرفت هستیم و باور کنید یا نکنید این موضوع برای رضایت ما از خودمان کافی خواهد بود.

بله ما، برای رسیدن به یک هدف زودگذر حاضر نیستیم شما را با یکسری ابزارهای تبلیغاتی غیراصیل سردرگم کنیم. بسیاری از این ابزار ها هیچ هدفی جز اقناع شما برای از دست دادن سرمایه تان به دست خودتان ندارند. پس سعی کنید همینطور که تا این جا قدم قدم پیش رفته ایم، به یک انتخاب درست در مورد دانشگاه یا محل تحصیلی خود یا فرزندان خود برسید.

با افتخار ما مطمئنیم که شما با خواندن این متن و یک تماس بسیار کوتاه تلفنی با مشاوران خبره ی ما، موفق به بهترین انتخاب در زمینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه خواهید شد و قرار نیست این پرونده بیشتر از این باز بماند.

انتخاب بهترین دانشگاه در ترکیه

انتخاب بهترین دانشگاه در جهان کار سختی نیست. نیاز به هیچ مشاوره ای هم ندارد. کافی است در یک موتور جستجوگر، بهترین دانشگاه های جهان را سرچ کنید تا با یک لیست بلند بالا از بهترین دانشگاه های جهان از نظر، آموزش، امکانات آموزش، اساتید، دانشجویان، تعداد انجمن ها و کانون های متفاوت و… در مقابل شما نمایان شود. اما مسئله انتخاب بهترین گزینه بر اساس موقعیت شماست. تصمیمات شما را خود شمایید که خاص می کنید.

بهترین انتخاب برای شما ممکن است بدترین انتخاب برای دوست شما باشد. فکر می کنم حالا ضرورت وجود الواپلای رو خیلی بهتر درک می کنید. ما به شما کمک می کنیم تا به بهترین انتخاب ممکن دست بزنید. بهترین انتخاب شما! پس برای انتخاب بهترین دانشگاه خود، در شرایط فعلی به منظور رسیدن به حداکثر بهره برداری (مثلا رفتن به یک دانشگاه بهتر در یک کشور دیگر) خود در آینده باید معیارهای دیگری را نیز مورد بررسی قرار دهید.

هزاران راه برای رسیدن به یک هدف خاص وجود دارد. ما این راه ها را به خوبی می شناسیم اما برای بهترین انتخاب نیاز به اطلاعاتی داریم. اطلاعاتی که در نهایت فقط خود شما دسترسی و اشراف کامل به آن ها دارید. البته اینکه بدانید باید چگونه دنبال چیزی بگردید مهم است، اما نگران نباشید، این قسمت از کار هم با ماست. در واقع ما قرار است شما را در انتخاب خودتان یاری کنیم، اما در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید.

برای انتخاب دانشگاه، شاخصه های متفاوتی مانند توانایی های شما، شرط معدل، سرمایه مالی شما و… وجود دارد. باید سعی کنید با استفاده از آنچه در دست دارید، بهترین خود را بسازید. ما نیز همواره همراه شما هستیم.

چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنیم؟

چرا دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنیم

ترکیه به دلایل متفاوت از جمله قرابت جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و… با ایران و همچنین اقتصاد درحال توسعه و پویای خود دارای دانشگاه های قابل قبولی در سطح جهانی است. یادگیری و تسلط به زبان ترکی آن هم در شرایطی که مراودات بین المللی در اوج خود هستند می تواند به خودی خود یک محرک قوی برای انتخاب دانشگاه های ترکیه باشد.

این درحالی است که شما حتی با انتخاب یک دانشگاه درست می توانید در کنار بهره مندی از سایر امکانات، در کنار زبان ترکی، زبان انگلیسی هم بیاموزید. از طرفی دانشگاه ها و مدارس خارجی بسیاری در ترکیه وجود دارند که شما از طریق اقدام برای گرفتن پذیرش، می توانید زمینه ی لازم برای ورود به دانشگاه های بهتر در کشور های دیگر را برای خود فراهم کنید.

علاوه بر این ها در رتبه بندی های انجام شده بر اساس معیارهای مشخص جهانی، دانشگاه های ترکیه از تراز بسیار خوبی برخوردار هستند.
برای مثال دانشگاه کوچ کشور ترکیه (Koç üniversitesi ) در رتبه بندی سال 2020 موفق به کسب رتبه ی 451 جهانی شد. یا دانشگاه بیلکنت ترکیه با رتبه 501، دانشگاه سابانجی با رتبه ی 521، دانشگاه فنی خاورمیانه با رتبه 591 در زمره بهترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند.

در نوشتارهای بعدی ای که متعاقبا منتشر خواهد شد به بررسی تخصصی وضعیت دانشگاه ها و مدارس ترکیه پرداخته ایم . علاوه بر مقالاتی که منتشر خواهد شد، در صورت نیاز می توانید به نوشتار های مرتبط با این موضوع در سایت الواپلای مراجعه کنید.
به کمک این نوشتار ها و مشاوره ی تلفنی رایگان و در نهایت مقایسه ی شرایط دانشگاه های مختلف و انتخاب یکی از آنها بر اساس شاخصه های خود، می توانید قدم آخر را بردارید و بلافاصله به ما مراجعه کنید تا مقدمات لازم برای ورود شما به دانشگاه انتخابی شما را فراهم کنیم.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 از 3 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!